Ájurvédské masáže jsou součástí léčebných technik ájurvédské medicíny

Ájurvédské masáže jsou součástí léčebných technik ájurvédské medicíny

Ájurvédská medicína je nejstarší ucelený lékařský systém

Dnes je Ájurvédská medicína uznávaná i Mezinárodní zdravotní organizací. Tento systém se stal základem i současné medicíny. V mnoha věcech z něj i vycházela i čínská medicína.

Systém diagnostiky starý několik tisíc let nebyl dosud ničím překonán. Tato medicína se postupně vytvářela v Indii jako nauka o životě jako takovém, o všech jeho aspektech, kde základem zdraví je rovnováha, vyváženost jak tělesná tak duševní.

Nemoc = nepřirozený, nerovnovážný stav

Cílem tohoto lékařského systému je praktikování života bez nemocí, zabývání se člověkem jako takovým, příčinami jeho nerovnováhy, nikoliv nemocemi.

Námi aplikované DÁTA SNÉHAN MASÁŽE  pocházejí z oblasti RADŽASTÁNU pod Himalájemi. Při opakovaných aplikacích působí pozitivně na mnoho chronických onemocnění a tzv. civilizačních chorob

Ájurvédský masér musí být vyrovnaná a znalá osobnost

Není to sice léčitel, ale  svým působením pozvedá sebeuvědomění klienta a jeho schopnosti léčit se sebe sama.

Tyto ájurvédské masáže a celkový pozitivní přístup maséra, jeho postoje, jak fyzické tak i mentální s individuálním přístupem ke každému klientovy pak mohou nastartovat samoléčebné procesy.

Dnes již současná medicína připouští, že více než 90% nemocí má počátek vzniku v našem myšlení, že každá buňka v našem těle je obnovitelná v každém věku a že každé hnutí mysli, vyvolá fyzickou odezvu prostřednictvím oběhových systémů na tkáních vnitřních orgánů.

DÁTA SNÉHAN – znamená jemná olejová masáž s láskou

Čím je láska pro duši, tím je olej pro tělo, kde výběr oleje, osobní přístupu maséra, tahy, hmaty a tlaky mají své zákonitosti ověřené mnoha tisíci lety.

 Jednou z nejúčinnějších masáží je masáž hlavy, kde při opakované aplikaci může dojít až k ovlivnění našich hluboko uložených vzorců. Nejen karmických a genetických dispozic našeho chování, ale též našich zpracovaných a vyhodnocených jak pozitivních, tak negativních  životních zkušeností a našich dispozic k nemocem a celkové vitalitě organismu.

  • v den aplikace masáže se nedoporučuje jíst maso, pít alkohol, sledovat televizi a vyvíjet nadměrné aktivity
  • ájurvédský masér by měl též umět klientovy nabídnout doplňující bylinné přípravky, rehabilitační cviky a vhodnou životosprávu vzhledem k zdravotnímu stavu klienta a brát na zřetel tento jeho stav z pohledu tridošického diagnostického systému, na jehož základě je celá ájurvédská medicína založená

Pokud vás tento článek zaujal, obraťte se na odborníka.

Jmenuji se Vladimír Mazal a moje specializace v oblasti Ájurvédy jsou:

Vladimír Mazal

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *