Vaříte čaj v sáčku, používáte čaj v pyramidě nebo preferujete čaj sypaný?

Vaříte čaj v sáčku, používáte čaj v pyramidě nebo preferujete čaj sypaný?

Pití čaje a kávy je nedílnou součástí našeho běžného života

Obyvatelstvo v naší republice, ale i na celém světě lze rozdělit na dvě základní skupiny podle preference. Jedna skupina má raději pití kávy, druhá skupina preferuje pití čaje.
Existuje ale ještě třetí skupina, které jde napříč oběma skupinami.

Jsou to milovníci konzumace kvalitní kávy a kvalitního sypaného čaje

V dnešní době je minimální problém si koupit jakýkoliv čaj v Brněnce, supermarketu nebo specializovaných prodejnách kávy a čaje. Vždy záleží jen na tom, pro jakou příležitost chceme kávu nebo čaj koupit. Na snídani nebo svačinu si kupujeme běžně dostupné čaje v sáčcích, instantní kávu, Caro nebo standardní zrnkovou kávu. Stačí si jen vybrat z obrovského množství různých značek, dle chuti nebo ceny.

Kdo má rád vůni čerstvě mleté kávy, potřebuje ještě mlýnek na kávu

kvalitní kávaMlýnky na kávu jsou cenově dostupné a mohou být  zajímavým designovým výrobkem v kuchyni. Mlýnek na kávu koupíme v obchodech s elektronikou, specializovaný elektro prodejnách a na slevových portálech. V případě, že si nejsme jistí parametry a chcete mít možnost srovnání, doporučuji se podívat na porovnávač Heureka.cz – porovnání cen a srovnání produktů a tam si vybrat dle parametrů. Najdete tam srovnání všech možných typů mlýnků na kávu, vyberete si podle barvy, síly motoru nebo cenové hladiny
Kdo má již vybráno a mlýnek na kávu používá, jistě ví, o čem mluvím.

Kdo je zastánce pití čaje, má ulehčenou situaci

sáček čajeStačí koupit balení čaje, vložit sáček s čajem do hrníčku, zalít teplou vodou a je hotovo. Vlastně ne. I pití čaje má svá pravidla, která bychom měli dodržovat. Každý čaj by měl mít dostatek času “chuťově dozrát”. To znamená, nechat sáček s čajem dostatečnou dobu louhovat, aby se plně rozvinula chuť i barva čaje. Místo sáčků s čajem často narazíte na nový způsob balení čaje pro rychlé vaření.

Jedná se o pyramidky, které se mně osobně líbí daleko více než sáček. Jsou tak nějak “hezčí” 😀

Zapomeňte na “druháky”, nemají smysl, jen si pokazíte chuť. Jednou použitý sáček s čajem raději vyhoďte nebo použijte v domácnosti dál, ale jinak a pro jiné účely. Sáček již použitého čaje můžete použít na odstranění mastnoty, funguje proti různým zápachům a další.

Třetí skupina čajových gurmánů preferuje kvalitní sypané čaje

Kvalitní sypaný čaj Sypané čaje známe, dřív byly jednou z variant, nebo spíše jedinou variantou, jak uvařit čaj.

Sáčků s čajem moc nebylo, dokud nepřišla značka PIGI.

Výběr a nákup sypaného čaje není žádným problémem a “fajnšmekři” ví, v jakém e-shopu s čaji nebo kamenné prodejně si kvalitní sypaný čaj koupit.

Kvalitní čaj si můžete vychutnat v čajovnách, které nabízí odpočinek, chvíle pohody a uklidnění v stresových situacích, jako je třeba nákup Vánočních dárků.

Blíží se Vánoce, neváhejte a potěšte svoje blízké dárkem sypaného čaje nebo kávy a nebo kombinací v dárkových sadách.

Jaký pijete čaj vy, jakou přípravu čaje volíte? Který druh kávy máte nejraději?

Napište nám svůj názor, podělte se, přidejte tip na vaření čajů nebo káv.

Jeden komentář u “Vaříte čaj v sáčku, používáte čaj v pyramidě nebo preferujete čaj sypaný?”

  1. babicka11 napsal:

    Přírodní čaj
    Využití jablek se vším všudy
    Děláte štrúdl, či jabkovec? Oloupete jablka a slupky vyhodíte? Nedělejte to. Slupky obsahují vitamín C, železo, vápník, hořčík, polyfenoly a další prospěšné látky. Slupky usušte a uložte do sklenice. Pro dobrý čaj stačí dát na dno hrnku pár sušených slupek a ty zalít vroucí vodou. Může se přidat cukr, med, či citron.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *