Co děti přinutí k pohybu na vzduchu? Třeba kolo, nebo koloběžka

Co děti přinutí k pohybu na vzduchu? Třeba kolo, nebo koloběžka

S dětmi jsem od nějakých jejich 5 až 6 let věku začínala řešit podobný problém, jaký řeší asi většina rodičů. Začal je zajímat počítač, tablet, nebo mobil a do pohybu se neměly. Jsme poměrně aktivní rodina, takže to mě a manžela docela mrzelo a jednak dobře víme, že zdraví je třeba pěstovat. Rádi chodíme po horách, ale na ty jsme kluky už nějakou dobu nemohli dostat. Takže co s tím?
Začali jsme pátrat po tom, co by tak kluky ven mohlo vytáhnout a napadly nás mimo jiné taky kola. Sice nějaká mají, ale moc na nich nechtěli jezdit, tak jsme lepší nekupovali. Nicméně teď jsme si řekli, že by mohla být vhodná doba na to jim pořídit oběma trochu lepší dětská horská kola, která s nimi už nějakou tu chvíli vydrží a bude se na nich dát plnohodnotně jezdit. Zprvu přinesly kola nadšení a kluci na nich jezdí docela rádi, když vyrazíme na nějaký výlet, ale že by si sami vzali kolo a jeli někam za kamarády, tak to příliš nehrozí.
Pár dětí jsem viděla jezdit po městě na koloběžkách, tak jsem si řekla, že ji taky zkusím. A to už jako poslední možnost. Když přišel na přetřes konkrétní výběr, tak začaly oba kluci samozřejmě lobovat za elektrokoloběžku a nebyla s nimi příliš řeč. Nicméně já jsem chtěla, aby se hýbali a elektrokoloběžka mi navíc přišla dost nebezpečná. Proto jsem nakonec pořídila kvalitnější koloběžku s trochu většími kolečky a vyšší nosností s tím, že když ji nevyužijí kluci, tak na ní budu občas jezdit já, když budu chtít něco vyřídit na městě. Našla jsem pěknou na i-market.cz a objednala ji. Samozřejmě to vypadalo tak, jak jsem zprvu předpokládala a kluci se ke kolobrndě moc neměli. Ale když jsem na ní já začala jezdit víc a víc, tak se najednou chytli a ještě se o ni málem prali. Nakonec jsem musela pořídit 2 další, ať máme každý svou, protože nás jízda na nich opravdu nadchla. Mě proto, že se rychle dostanu tam, kam zrovna potřebuji a můžu si vzít koloběžku kamkoliv s sebou. Kluky proto, že je jízda na ní prostě baví a protože jejich kamarádi jezdí taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *