Děti na svatbě- ano vs ne, jak vše zorganizovat?

Děti na svatbě- ano vs ne, jak vše zorganizovat?

Děti na svatbě, ANO vs. NE, téma, které je poněkud těžké až palčivé

Pojďme si na něj tedy posvítit ze všech možných stran a úhlů.

Vzhledem k množství absolvovaných svateb jsem se setkala s oběma názorovými póly. Tedy, že děti na svatbu patří, ale na druhé straně převažoval názor, že je to jak pro rodiče, tak samotné děti spíše trápení a ,,pruda“. Výsledek zhruba 52% ku 48% 🙂

Takže ,,babo raď“.

S rostoucí tendencí oddalovat sňatek (tím pádem i založení rodiny), se chtě nechtě tomuto rozhodování nevyhneme. Kamarádi a známí, kteří se pohybují ve stejné věkové kategorii jako vy a brali se třeba jen o rok dříve, tak zcela pravděpodobně budou buď v očekávání svého potomka, nebo budou nuceni s sebou vzít kočárek s čerstvým miminkem, to se nedá nic dělat.

Koneckonců, malá miminka hodně spí, zatím nic kromě mateřského mléka nesní, zabavit zas až tolik nepotřebují, ale co s dětmi v krizovém věku 2+?

Osobně bych se přiklonila takto malé děti, které potřebují hodně vaší pozornosti, vyžadují zábavu a zároveň jsou ještě příliš malé na to, aby celému svatebnímu obřadu věnovaly dostatek pozornosti a nebyly rychle unavené, nechat doma.

Jsou již ve věku, kdy jsou schopné vydržet pár hodin, nebo i celou noc např. u babičky a vy tak máte možnost zažít bezstarostně krásný den s vašimi blízkými a to ať už z pozice novomanželů, nebo svatebčanů.

Dát si bez velkých obav pár drinků, zatancovat si, neřešit nocleh pro vaše dítko a netahat s sebou neforemné chůvičky, to je to, co by asi velká řada z vás mohla preferovat.

Běžný případ  je účast vašeho potomka na vaší vlastní svatbě

Oroduji nejvíce za to, aby si především nastávající ujasnili jak svůj den chtějí strávit, kolik lidí pozvat, zda i děti, kde celou akci podniknout, zda pařit, nebo se rovnou vydat na líbánky.

Je to opravdu váš a jen váš jedinečný den!

K tomu tedy nutně patří i spousta rozhodování, kompromisů, zařizování a ujasnění si i toho, zda děti na svatbě chcete nebo ne. Určitě vám nebude mít nikdo za zlé, když pojmete svou svatbu jen jako ,,dospěláckou“.

Pokud to ve vás i tak hlodá a nedá vám představa vašich známých bez jejich dětí, zato s jejich značnými úzkostmi a obavy o své potomky spát, pak si můžete objednat šikovné hlídačky, animátorské programy, nebo jen poprosit někoho z hostí, kdo má děti rád, zda by se jim neuměl alespoň část dne věnovat.

Myslím, že starší děti se zabaví hravě sami a v případě benevolence svých rodičů s vámi rádi protančí klidně, vyjímečně, celou noc 🙂

Více informací o tom, jak se připravit na svatbu najdete na svatebním portále Svatební obřad.

Pokud už máte svatbu za sebou, najdete zde i zajímavou soutěž. Tlačítko vás tam rovnou přenese.

Soutěž o dárkové poukazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *