Domácí vejce nemají žádnou konkurenci

Domácí vejce nemají žádnou konkurenci

Domácí vejce jsou hotový poklad nejen v kuchyni

Kdo říká, že není rozdíl mezi kupovanými a domácími vejci, tak se hodně plete a zřejmě je ještě ani neochutnal. Nebo se možná přiklonil k různým mýtům, které odsoudily vejce pomalu k záhubě, jelikož jejich pojídání, je pro lidstvo přímo hrozbou.

Pokud bychom se chvíli zastavili u konzumace samotných vajec, tak naštěstí jsou dnes již potvrzené zprávy o jejich opačném účinku na zdraví. Navíc mají vysokou energetickou hodnotu a bílek jako takový obsahuje skutečně tolik žádané bílkoviny, přesně to, co naše tělo potřebuje. Díky tomu se vejce dají bez větších problémů zařadit i do redukční diety. Samozřejmě nic se nemá přehánět a tak to platí i v tomto případu. Jedná se o velmi kvalitní potravinu, která je navíc důležitá pro růst a vývoj dětí. Vejce obsahují velké množství vitamínů a minerálních látek, které jsou prospěšné pro náš organismus.

Spokojená slepice

kurník pro slepicePokud skutečně chceme čerpat z vajec to nejlepší, je především důležité znát zdroj, odkud bude pocházet. Jedině čerstvá vajíčka od správného chovatele přinesou do kuchyně to, co od nich očekáváme. Pokud se někomu poštěstí najít chovatele, který dělá pro svoje slepičky to nejlepší, tak se můžeme spolehnout na kvalitní surovinu.

Správný chovatel nezavírá slepice do klecí, ale vyhradí jim přirozenou volnost, kterou zkrátka potřebují. Důležité je jim pořídit i zvláštní prostory, ve kterých se budou cítit nejen dobře, ale především bezpečně.

Dnešní trh nabízí velké množství skutečně do detailů vypracovaných kurníků, které poskytují slepičkám bezpečný úkryt, ale zároveň i prostory pro snášku vajec.

Rozhodující je nejen výběh, správně uspořádaný kurník pro slepice s dostatkem volného místa, ale zároveň samotné krmení.

I slepičky potřebují zdravou výživu

Zelená travička, hmyz a další výživné látky si sice mohou v klidu nahrabat a sezobat, ale i tak je vhodné jim tak trochu přilepšit, vždyť nám to vrátí zpět. Pšenice, zbytky pečiva, sušené skořápky a další výživné pochutiny jsou jen zpestřením stravy. Takové složení se odrazí v samotných vejcích, která pak skutečně úplně jinak chutnají, a my se nemusíme obávat jejich konzumace.

Pokud se někdo rozhodne pro chov slepic, rozhodně by měl začít správným kurníkem, podle počtu nosnic a následně dostatečně velkým výběhem.

Jeden komentář u “Domácí vejce nemají žádnou konkurenci”

  1. Roman napsal:

    Domácí strava a vůbec vše dělané podomácku je lepší než nějaká velkovýroba. Takové vejce s krásným žloutkem, to je něco jiného, než ty vybledlé žloutky ze supermarketů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *