Dopřejte svému tělu jen to nejlepší z Ekonio

Dopřejte svému tělu jen to nejlepší z Ekonio

Poslední dobou si snad více uvědomujeme, jak je důležité se starat o své zdraví. Navracíme se zpět k bylinkám, konzumaci zdravých pokrmů a zajímáme se i více o zdravý pohyb. To všechno je samozřejmě dobře a také je to nejlepší investice do našeho života.

Superpotraviny

S tímto názvem se setkáváme stále častěji.  Jejich účinky mají podstatný vliv na naše zdraví, také se dá o nich říci, že jsou hitem posledních let. Jedná se o produkty, které jsou svým způsobem výjimečné a velmi příznivě ovlivňují náš zdravotní stav. Často se jedná o potraviny nebo doplňky stravy, které jsou velmi bohaté na vitamíny a minerály. V podstatě jich obsahují více, než běžné suroviny. Kromě toho se vyznačují antioxidačními účinky a mají vliv na imunitní systém.

Díky dnešním možnostem si je můžeme běžně zakoupit, což je skutečně výhodné.
Například internetový obchod Ekonio.cz nabízí mnoho přírodních produktů, které jsou nejen zajímavé svým složením, ale především velmi prospěšné pro náš organismus.

 Shitake, japonský pramen zdraví

houževnatec jedlý

Jedná se také o takovou superpotravinu a u nás se jí říká houževnatec jedlý.
Ovšem spíš ji budeme znát všichni pod názvem Shitake. Je pravda, že tuto houbu proslavila zahraniční kuchyně a nejvíce se asi konzumuje v Japonsku.

Má velmi příjemnou masitou chuť a snadno se upravuje.
Je až zvláštní, co všechno v sobě ukrývá za poklady. Může se pochlubit vysokým obsahem vitamínu D, B, C a minerály jako je železo, selen, zinek a draslík.

Dále má vysokou energetickou hodnotu a najdeme v ní množství polysacharidů, stejně jako bílkovin.

Co všechno  Shitake umí

 • má antioxidační účinky
 • dokáže zpomalit procesy stárnutí
 • preventivně působí proti kornatění tepen
 • příznivě ovlivňuje krevní tlak
 • podílí se na zlepšení obranyschopnosti organismu
 • chrání tělo před určitými nemocemi
 • bojuje proti rakovině a v jejím propuknutí přináší nemocným značnou úlevu, především při chemoterapii
 • podílí se na správném fungování jater a ledvin
 • příznivě ovlivňuje pohybový aparát

Vyzkoušejte doplněk stravy Shitake v kapslích

Shitake je skutečně pokladem pro naše zdraví, ale bohužel ne každý má rád konzumaci hub. V tomto případu se nabízí skvělá možnost si zakoupit tento doplněk stravy v tobolkách Herba Medica Shi Take, které obsahují čistě přírodní látky. Nikdy nebylo rychlejší a snadnější získat tolik podpůrných a zdravých látek do našeho těla.

Jeden komentář u “Dopřejte svému tělu jen to nejlepší z Ekonio”

 1. Roman napsal:

  Shiitake je v překladu česky houževnatec jedlý, pocházející z Japonska. Tato houba je oblíbená nejen pro svou vynikající a originální chuť, ale také pro obsah látek majících příznivý vliv na lidský organismus. Jeho název se skládá ze dvou slov: shii = dub, take = houba. Po žampionech je nejčastěji pěstovanou houbou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *