Havajská masáž Lomi - Lomi má svůj původ v Polynésii a je součástí léčebných systému mistrů Kahunů

Havajská masáž Lomi - Lomi má svůj původ v Polynésii a je součástí léčebných systému mistrů Kahunů

Havajská masáž  Lomi Lomi  očistit tělo a duši člověka od špatných vlivů

Havajská masáž LomiŠamani a léčitelé dokázali především uvést tělo a mysl do souladu.

Tato masáž  pomáhá k nastartování  očistných procesů v těle i mysli člověka.

Tradiční havajští léčitelé využívají těchto záměrů:

tanečních pohybů, dechu a láskyplného přístupu

Tyto tři hlavní pilíře jsou nedílnou součástí havajské masáže, jelikož při nich musí být maximální soustředění na dech a na pohyb a na plynulost masáže.

Taneční pohyby jsou velmi důležité

neboť pomáhají udržet vysokou hladinu energie mezi klientem a terapeutem.  Zajištují plynulost masáže, a tím i zároveň lepší spojení navzájem.

Správné dýchání je nezbytné

jelikož je základní esence univerzální energie. Správné provádění dýchání nám pomáhá lépe se uvolnit a lépe přijmout očistnou energii. Jakmile pochopíme tyto základní principy, můžeme je zároveň lépe pocítit. Důležité je původní naladění, jde nám především o synchronizaci dechu terapeuta a klienta.
Synchronizace dechu umožní lepší propojení a způsobí efektivní přenos energie z terapeuta na klienta. Tento aspekt pomáhá k nalazení se do stavu harmonie a psychické a fyzické pohody.
Nejdůležitější je synchronizace nádechu a výdechu, a proto v začátcích masáže klienta požádáme, aby plynule dýchal. Jakmile pocítíme nádech při roztáhnutí hrudního koše, tak při výdechu posíláme a propojíme klientovo výdech s našim. Tato synchronizace umožní dokonalému napojení, a tím i dokonalému průběhu masáže.

Láskyplný přístup je samozřejmostí

jelikož vychází ze starodávného učení Huna, které za vším hledá harmonii a rovnováhu spojenou se sebeláskou, a tím pomáhá odstranit staré myšlenkové vzorce a modely chování.

Při masáži Lomi Lomi je nezbytné masírovat všechny části těla najednou, neboť Havajci považují tělo za směs mentálních, emocionálních a fyzických struktur, které se vzájemně propojují a ovlivňují.

Havajská masáž je praktikována plynulými a rytmickými pohyby dlaní, předloktí  a v různých intenzitách a frekvencích

Havajská masáž je praktikována plynulými a rytmickými pohybyDále dochází k masáži různých částí těla ve stejném čase, což vede k obtížnému soustředění na dvě odlišné partie najednou.

Tím docházích k ještě většímu umocnění pozitivních účinků masáže.

Terapeut provádí masáž velmi intuitivně, s příhlednutím na fyzické či psychické potřeby klienta.

Důležitá je správná adaptace (přizpůsobení) hmatů svalovému seskupení.

Měli bychom pochopit, že správné přizpůsobení jednotlivých hmatů u masáže vede k efektivitě, která je základem pro vitalizaci těla a mysli.

Při masáži se snažíme uvolnit svalové spazmy

(ztuhlé svalstvo) a zároveň i snížit i svalový tonus (napětí). Urychlíme tím metabolismus, a tím pádem tělo dokáže rychleji vyloučit škodlivé a odpadní  látky z těla.

Pracujeme s všudypřítomnou energii a vyrovnáváme energetické toky těla. Vzájemné vyrovnání toků energie způsobí harmonii ducha i těla.  Uvolníme psychické napětí a můžeme opět pocítit něco krásného. Tato masáž stimuluje krevní oběh a lymfatické systémy, které  zajišťují zachytávání škodlivých látek a zároveň i systémy, které se podílí na odbourání.
Hmaty se opakují minimálně pětkrát, ale  terapeut by měl sám odhadnout, kolik hmatů má dělat a v jaké intenzitě na daném místě.

Při masáži používáme tradiční přírodní oleje

Přírodní oleje při masáži Lomkokosový, mandlový nebo i různé druhy citrusů.

Masáž skvělým způsobem pomáhá nastartovat imunitní systém a je vhodná k prevenci od špatných vlivů, které ovlivňují naší zdravotní stránku a psychický stav.

Již po prvním provedení zajištuje velké účinky.

Ideální doba opakování je max. jednou za dva až tři týdny.

Doba masáže se pohybuje okolo 70 minut.  Zahrnuje přípravu, provedení a i následný odpočinek po masáži.

 

Jakékoliv stavy odlišné od zdravého stavu klienta musí být předem konzultovány.
Po masáži následuje odpočinek doplněný o dostatek tekutin.

Klient by měl být zdráv nebo mít doporučení od lékaře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *