Jaký vybrat jídelní stůl, aby přispěl vašemu zdravému stravování

Jaký vybrat jídelní stůl, aby přispěl vašemu zdravému stravování

Zdravé stolování není zdaleka jen o tom, jaké jídlo si připravíte. Stejně důležité je také, jakým stylem přistoupíte k jeho konzumaci. Vyhraďte si na jídlo dostatek času, nespěchejte a v klidu si ho vychutnejte. Správně vybraný jídelní stůl vám s tím může výrazně pomoci.

Ať se vám u něj dobře sedí

U jídla byste vždy měli sedět. Stravovat se za chůze nebo dokonce vleže nemá se zdravým způsobem života nic společného. Jíst u stolu ale neznamená u pracovního stolu s počítačem. Existují k tomu speciální jídelní sety.

Kromě toho, jak vypadají, jestli se do vaší jídelny či kuchyně hodí, a jestli odpovídají vzhledu vaší kuchyňské linky, dbejte především na jejich pohodlí. Na komfortních židlích s vysokým opěradlem bude konzumace obědu značně zdravější. Plus, když se vám u jídelního stolu bude dobře sedět, rádi se k němu s dalším jídlem vrátíte.

Ideální velikost pro správný posed

Velikou roli z hlediska správného sezení hraje velikost stolu. Myslete na to, že pro jednu osobu je potřeba vyhradit alespoň 50 cm, nejlépe pak 60 cm šíře stolu. Pro čtyři osoby je ideální velikost obdélníkového stolu 80 x 140 cm. Důležitá je také výška. Deska jídelního stolu by měla sahat 25-30 cm nad sedák židle a zároveň zhruba 75 cm nad zem.

Jaký vybrat tvar stolu?

Rozhodování o tvaru stolu závisí především na vašich prostorových možnostech. Pokud chcete ušetřit místo, a potřebujete méně míst k sezení, můžete stolů umístit ke zdi či do rohu. V tom případě volte čtvercový nebo obdélníkový tvar. Kulatý jídelní stůl se hodí do velkých jídelen. Poskytuje více místa na nohy, skvěle vypadá v jídelnách se čtvercovým půdorysem. Sezení u kulatého stolu navíc působí více společensky.

Tipem na ušetření místa v malých prostorách je lavice, kterou umístíte ke stěně namísto židlí. Často skrývá i úložný prostor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *