Je zdravé nosit podprsenku?

Je zdravé nosit podprsenku?

V posledních letech se stává trendem nenosit podprsenku a dopřát tak svým prsům volnost.

Vyskytují se rozdílné názory, jak absence tohoto spodního prádla ovlivňuje zdraví, je tedy výhodnější podprsenku nosit, či nenosit?

Negativní účinky nošení podprsenky

Spousta žen si nedokáže svůj den bez opory v podobě podprsenky vůbec představit, velkým problémem však je, že také většina žen nevěnuje pozornost správnému výběru velikosti. Právě nošením nepadnoucího kousku si zaděláváte na vážné zdravotní problémy.

Nejhorší vliv na tělo mají podprsenky s kosticemi, ty totiž přerušují správný lymfatický oběh a může tak docházet k hromadění toxinů. Špatná velikost také může deformovat hrudník a přirozený tvar prsou. Nošení podprsenky nemusí být nutně podnětem pro vznik zdravotních problémů, důležité však je zvolit skvěle padnoucí velikost, která vás nebude nijak omezovat.

Výhody chození bez podprsenky

Nenošení podprsenky rozhodně přináší řadu výhod, není však pro každého. Často se ženy domnívají, že bez podprsenky ztratí jejich prsa oporu a vlivem gravitace tak začnou nepříjemně měnit tvar.

Řada odborníků se však domnívá, že budete-li chodit bez podprsenky, podpoříte tak přirozenou tvorbu elastických tkání a prsa tak naopak získají větší pevnost a hezčí tvar. Navíc zlepšíte svůj kardiovaskulární systém, snížíte riziko rakoviny, a dokonce si tak můžete pomoci i k lepšímu spánku.

Nošení podprsenky totiž snižuje hladinu hormonu melatoninu, který je zodpovědný za klidnou noc.

Kompromis pro větší prsa

Jestliže máte velká prsa, představa odhození podprsenky může být značně děsivá. Přeci jen ženy s menšími prsy se mohou tohoto kusu oblečení zbavit vcelku bez obav, zatímco větší prsa potřebují nepochybně oporu.

Můžete však zvolit příjemnější alternativu oproti klasické kosticové podprsence.

Vyrábí se celá řada sportovních podprsenek, podprsenek bez kostic a podobně. Možností pro vás může být také takzvaná braletka, která prsům poskytne určitou oporu a zároveň nijak neomezuje tělo.

Rozhodně dbejte na výběr kvalitního a sedícího kousku, abyste svému tělu akorát více neškodily.

Podprsenka nemusí sice znamenat zlo pro vaše tělo, rozhodně však neuděláte chybu, vyzkoušíte-li ji alespoň občas odložit.

Sportovní i klasické podprsenky v různých cenových hladinách koupíte v e-shopu Bonprix.

Jeden komentář u “Je zdravé nosit podprsenku?”

  1. babicka11 napsal:

    Podprsenky nosím jedině bez kostic, vadí mi. A když se mi nějaká líbí s kosticemi, tak je hned doma vyndavám. 🙂 Větší prsa jsou spíš na obtíž, hlavně při běhu – musela jsem si je přidržovat – napřed letěla prsa, a pak já 🙂 …. dnes už to nehrozí, už neběhám 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *