Manikúra je pro ženy, ale nejde jen o krásu

Manikúra je pro ženy, ale nejde jen o krásu

Manikúra je procedura, která se stará o nehty a jejich okolí

ManikúraMůžeme říct, že zarovnání a odstranění nehtové kůžičky zvládneme sami, ale odborník to udělá určitě lépe, zejména když budeme chtít aplikovat umělé nehty.

To je potom opravdu nejlepší svěřit své ruce zručné manikérce. Je to přece jen naše vizitka, když máme pěkné a pěstěné nehty.

Pokud máme slabé nehty, které se lámou, není vhodná tzv. mokrá manikúru, kdy jsou nehty namáčeny a poté nám manikérka provede zastřihnutí kůžičky nebo její zatlačení a začištění okraje nehtu.

Těm, co se o nehty pravidelně starají a upravují, stačí manikúra suchá, kdy se provádí buď bruskou na nehty nebo ručně pilníkem

Nadstandardní způsob manikúry spočívá dle typu nehtů, následuje peeling, masáž či parafínový zábal, kdy se do pokožky dostávají účinné minerály a zlepší se její hydratace. Ruce jsou potom hebké a jemné.

Nalakování nehtů lze řešit i lakem, který je vytvrzený pod UV lampou

Kosmetický salonTento zákrok se hodí zejména pro lámavé nehty a vydrží až tři neděle. Existují i chromové a fosforové účinky, kdy se lak leští do odstínu zlatého, stříbrného či černého vzhledu. Hlavně na slavnostní příležitosti si zákaznice nechávají provést francouzské lakování v požadované barvě, kdy nehty mají přirozený vzhled a dlouho vydrží.

Každá žena ale nechce umělé nehty a dává přednost ošetření přirozeným nehtům, tak manikérka použije pouze přírodní včelí vosk a diamantový prach a nehty dostanou vysoký lesk. Tento způsob je vhodný i pro muže.

Není už ani novinkou nehtová folie s různými barevnými vzory, která se obtiskne na nehet lepidlem, které se napřed nechá zaschnout.

V kosmetických salonech si každá žena může vybrat z bohaté nabídky barev laků na nehty i jejich úpravu

Nehtová manikůraPokud si budete lakovat nehty sami, je nutné nanést napřed podlak, který nehty ochrání před zabarvením.

Po nalakování je potřeba ještě nanést nadlak, aby prodloužil dobu trvání před odlupováním. Podlak a nadlak slouží jako první a vrchní vrstva laku.

Mnoho žen má v oblibě červenou barvu laku a bude sexy, pokud si pořídí i rudou rtěnku.

Je pěkné, když má žena upravené nehty, i když s domácími pracemi to moc nejde dohromady. Když jsou vidět v televizi „kuchařky“, jak tvoří například knedlíky s červenými dlouhými nehty a navíc s prsteny, přešla by mě asi na ně chuť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *