Odstartujte den zdravě. Dopřejte si na snídani mugcake

Odstartujte den zdravě. Dopřejte si na snídani mugcake

Snad každý doma slýchával větu: „Jen se pořádně nasnídej, snídaně je základ.“ A je to pravda. Snídaně je prvním jídlem dne a proto by nás na něj měla dobře připravit a dodat nám tolik potřebnou energii.

Správná zdravá snídaně dodává energii po nočním spánku, pomáhá nastartovat metabolismus, navíc také zvyšuje koncentraci a výkonnost. Dá se tedy říci, že ti co ráno kvalitně snídají, mají víc energie, zbytečně se nepřejídají. Nesmíme ovšem zapomenout na fakt, že jenom zdravá snídaně nás nezachrání. Je potřeba se stravovat zdravě po celý den. Myslete také na to, že snídaně by měla představovat zhruba 20% přijaté denní energie a snídat by se mělo nejpozději hodinu po probuzení. Navíc by měla obsahovat ideálně všechny základní živiny tj. bílkoviny, sacharidy i tuky.

A jak tedy má zdravá snídaně vypadat?

Pod pojmem zdravá si každý představí něco jiného. Mnozí z nás, kteří se chtějí začít stravovat zdravě, pak v obchodě sáhnou po krabici s müssli.  Vždyť se přece na krabici píše, že müssli je plné zdravých věcí. Bohužel ale ve většině případů také plné cukru. Co to tedy zkusit jinak a vyzkoušet něco nového.

mugcakeVsadit můžete na hit poslední doby mugcake

Nebojte se, za tímto záhadným slovem se skrývá opravdová dobrůtka, kterou si snadno a bez námahy připravíte za pomocí mikrovlnné trouby během pár minut.
Je to taková bábovička, jejíž základ tvoří vajíčko, mleté ovesné vločky a bílý jogurt či tvaroh.
Přidat pak můžete podle chuti banán, jablko, oříšky, kokos, kakao nebo třeba kousek čokolády s vyšším obsahem kakaa. Ingredience smícháte v hrníčku, šoupnete do mikrovlny a na konec ještě ozdobíte jogurtem a třeba i lesním ovocem.

Fantazii se meze nekladou a tak vaše zdravá snídaně může vypadat každé ráno jinak. Navíc je to opravdu rychlovka, která skvěle chutná a obsahuje všechny potřebné živiny.

Vyzkoušejte třeba tento recept na mugcake

Pokud jste dosud nesnídali a chcete to napravit, začněte pozvolna menšími porcemi. Uvidíte, že si na snídaně brzy zvyknete, budete se cítit mnohem lépe, nabití energií a hlavně uděláte ten správný první krok ke  zdravému  životnímu stylu. Tak ruku na srdce, co jste dneska snídali vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *