Olivy jsou skvělým partnerem při hubnutí, pohladí totiž zažívání

Olivy jsou skvělým partnerem při hubnutí, pohladí totiž zažívání

Olej, jenž měl už ve starověku pověst jedné z nejzdravějších potravin, je ve Španělsku, Itálii nebo Řecku doma už celé generace – ale na náš stůl se dostával jen opravdu pomalu. Když ale sami okusíte, jak skvělý dokáže být v kombinaci s rybími specialitami, těstovinovými saláty nebo třeba jen kváskovým chlebem, jistě si jej přímo zamilujete.
Kdo by také odolal, když se řekne olivový olej?
Už jen ten přínos pro zdraví je nezanedbatelný, zvláště pokud trpíme vysokým krevním tlakem nebo onemocněním cév.

Olivový olej se doporučuje nejen při redukčních dietách…

Věděli jste, že extra panenský olivový olej si můžete dát, i když se zrovna snažíte zhubnout opravdu ve velkém? Tuk, jenž je zde obsažený, patří do rodiny tzv. nenasycených, které jsou pro zdraví velmi důležité a patří mezi často opomíjené. Když si totiž přečteme na etiketě „tuky“, jdeme skoro instinktivně pryč – ale už se nezajímáme, jaký je u těchto tuků původ.

Kromě toho, že Chiavalon Romano se dobře pojí s lehčími sýry, rybím masem a vařenou zeleninou, je tento extra panenský olivový olej skutečným balzámem pro zažívání.
Prevence rakoviny, likvidace volných radikálů, boj proti Alzheimerově chorobě, to je jen krátký výčet zdravotních bonusů, s nimiž se pojí právě tato výjimečná středomořská plodina.

Extra panenský olivový olej

Istrijský olivový olej s označením „extra panenský“ se lisuje za studena, tedy při teplotě nanejvýš 24 stupňů Celsia. To znamená, že si v sobě nese všechny zdraví prospěšné látky, které dělají olivám skvělou pověst napříč celou Evropou.

Zdravá výživa přeci není jen planá fráze nebo heslo, naopak, pokud chcete pro svůj organismus něco udělat, musíte změnit jídelníček a dopřát šanci něčemu lehčímu ze středomořské oblasti.
Ne nadarmo tu totiž, v kombinaci s pohodou pocházející přímo ze slunce, netrpí civilizačními chorobami v takovém rozsahu jako je běžné v našich zeměpisných šířkách. Jistě, olivy mnohdy chutnají dobře i naložené, ale nad jejich olej tedy opravdu na světě není!

Jeden komentář u “Olivy jsou skvělým partnerem při hubnutí, pohladí totiž zažívání”

  1. babicka11 napsal:

    Olivový olej moc nepoužívám, láhev mi vydrží opravdu dlouho, vlastně jen do salátů. Olivy nám moc nechutnají, právě proto, že jsou mastné, tak jsem je zkusila jen párkrát … a pak dala synovi, který je rád má. Věřím, že je zdravý, ale zdravých věcí je víc, které si dopřejeme s chutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *