Reflexologie plosky a reflexní terapie

Reflexologie plosky a reflexní terapie

Reflexologie je metoda tradiční čínské medicíny

Jsou známy důkazy, které říkají, že tato medicína a metoda je stará více než 5000 let.

Tato metoda je zároveň součástí i dalších odvětví v tradiční čínské medicíně, jelikož nachází uplatnění zejména i v akupunktuře. Reflexologie se rozděluje do dvou forem nebo intenzit.

Akupresura

  • tlačíme a vyvíjíme tlak, tedy stimulujeme, či utlumujeme dané místo, a tím zároveň i orgán prostřednictvím reflexní dráhy a reflexní účinek této masáže

Akupunktura

  • která přímo napíchne reflexní bod místa, a tím pádem dochází ke hlubší stimulaci

Obě tyto metody jsou prospěšné pro lidský organismus, přičemž najdou uplatnění u všech věkových skupin.
U akupresury a reflexní masáže si musíme uvědomit, to, že buď dráhu stimulujeme nebo utlumujeme.

Je rozdíl mezi posilující (hrot palce) a tlumící (bříško palce)

Posilující (stimulační) masáž uplatňujeme, když reflexní ploška neprojevuje ostrou bolest. Naopak tlumivou masáž používáme vždy, když je bolest ostrá až nesnesitelná.

Význam reflexní masáže je obrovský, protože vypovídá o celkovém stavu organismu, jelikož je promítnut přes reflexní dráhy na reflexní bod. Pokud je orgán ve správné, přirozené a fyziologické funkci, energie probíhá a volně cirkuluje přes všechny meridiány a reflexní dráhy. Je-li energie nadbytek nebo nedostatek, projeví se to na stavech reflexních bodu, že jsou buď v těchto místech hmatné ztuhlé tkáně nebo jsou na hmatatelné tvrdé body (často jako zrnka písku). Tato masáž dokáže stimulovat, či utlumovat jednotlivé orgány a jejich funkce.

Pomáhá stimulovat a udržovat v dobrém stavu centra dýchání, trávení, vylučování, oběhu a výměny látek, zlepšuje psychický stav.

Pomáhá při bolestech hlavy, páteře kloubů. Reflexní terapie a reflexologie je tedy lékem nejen na civilizační onemocnění, ale ovlivňuje zároveň i pozitivním směrem duševní vyladění.

Reflexní masáž je výborným prostředkem, aby se mysl a tělo dostalo do harmonie

Význam masáže není jen reflexní masáž a úleva,  ale především hraje velkou citovou roli, a to nejen u dětí.

Masírují-li se členové rodiny navzájem, zlepšuje se jejich citový vztah a vzájemná komunikace.

Dotykové a reflexní masáže mají velký význam též pro osoby žijící mimo rodinu nebo bez partnera, zejména osoby vyššího věku.

Každé masáži reflexních plošek totiž předchází pohlazení chodidel a jejich prohřátí a podržení v dlani (sendvičový hmat). Sendvičový proto, že chodidlo se ocitá v toku energie proudící mezi dlaněmi.

Dochází tak k navázání kontaktu a k propojení energetický polí ošetřovaného a ošetřovatele.
Každý člověk pociťuje tento hmat velmi blahodárně, neboť dojde k okamžitému zklidnění, úlevě, zmírnění bolesti, uvolnění.
Dítě cítí bezpečí a podporu.

Pouhé hlazení nártů může již zklidnit tělo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *