Nastartuje svůj den, superpotravina kustovnice čínská vám pomůže

Nastartuje svůj den, superpotravina kustovnice čínská vám pomůže

Nejjednodušší způsob je zdravý den začít, je používat kustovnicí čínskou

Lidé v dnešní době čím dál více cítí, že by měli něco pro své zdraví udělat. Kustovnice čínská je speciální druh ovoce, která se může přímo jíst, přidávat do jogurtu, udělat čaj, použít při pečení.

Kustovnice čili Goji jsou plody keře a vypadají podobně jako naše šípky

Díky svým nutričním hodnotám patří mezi superpotraviny, je často nazývána elixírem zdraví a všechny její části obsahují léčivé látky.

Vyzkoušejte kustovnici čínskou Goji

Obsahuje mnoho antioxidantů, karotenoidů, aminokyselin, vitamínu A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, E, draslík, sodík, železo, zinek, vápník, fosfor, selen, měď, hořčík, betakaroten, lutein, sacharidy, bílkoviny, vlákninu.

Jak je vidět, kustovnice má významné místo mezi ovoci, díky bohatému zdroji svých vitamínů a minerálů.

Kustovnice není přislazovaná, bez barviv, bez konzervačních látek ani jiných dochucovadel, s minimálním obsahem kalorií. Mohou ji konzumovat i vegetariáni.

Hrstí sušených plodů můžeme nahradit rozinky třeba při pečení moučníků, nebo použít do smoothie. Plody kustovnice mají sladkou chuť, tak chutnají i dětem, ale až od dvou let a poloviční množství, než smí dospělí.

Kustovnice má mnoho zdraví prospěšných látek

Hlavně snižuje hladinu cukru, cholesterolu, tuku v krvi i krevní tlak, působí proti stresu, posiluje srdce, opatruje cévní systém, podporuje ledviny, játra, močové cesty.

Jako přírodní afrodisiakum pomáhá mužům, i při neplodnosti, zlepšuje zrak a těhotným je oporou při ranní nevolnosti. Je vhodná při hubnutí, podporuje imunitní systém, zdravé vlasy, kosti i svaly a ovlivňuje buňky proti stárnutí.

Co myslíte, stojí tato vitamínová bomba za to, abychom opravdu začali něco pro své zdraví udělat?

Pokud ano, podívejte se do e-shopu Bylik.cz, určitě si kustovnici vyberete

Ale všeho s mírou, doporučená denní dávka jsou dvě hrsti kustovnice denně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *