Vybírejte školní batoh s ohledem na zdraví vašeho dítěte

Vybírejte školní batoh s ohledem na zdraví vašeho dítěte

Návrat do školních lavic se chtě nechtě nezadržitelně blíží a s ním i starosti o vybavení vašich ratolestí. Schválně se podívejte, jestli nepotřebuje nový batoh. Možná, že se budete divit, co s aktovkou za uplynulý školní rok vaše dítě provedlo. Je tak na čase se poohlédnout po nové.

Bezpečné, odolné a hezky vypadající batohy

Školní batohy musí splňovat několik základních požadavků. Musí se dětem líbit, čím mladší dítě je, tím tento bod nabývá na důležitosti. Kvůli přehlednosti je vhodné členité vnitřní uspořádání. Je potřeba, aby byl batoh dostatečně veliký, místo v něm má najít nejen učení, ale i vydatná svačina. Dalším kritériem je odolnost, a to u batohu samotného, popruhů i zipu. Nechcete každý rok kupovat novou aktovku. Hodí se i bezpečnostní reflexní prvky.

Jak poznat batoh, který neškodí zdraví?

Především ale nesmí studentský batoh škodit dětskému zdraví. Kulatá záda, předsunutá hlava a skolióza, to vše jsou negativní důsledky špatně vybrané školní aktovky pro prvňáčky nebo jejího špatného nošení.

Kvalitní, ergonomicky tvarovaný odlehčený studentský batoh

Ideální váha školního batohu se pohybuje do 1,5 kg, celkem by dítě na svých zádech nemělo nosit více než 10-15 % své vlastní váhy. Důležitý je také způsob nošení, těžké věci doporučujeme rovnat blíže k zádům, proto se hodí přehledné vnitřní členění.

Záda školního batohu by měla být pevná a obsahovat polstrování. Díky ergonomickému tvarování se batohy od českého výrobce STIL přizpůsobí tvaru zad a páteře, nikoliv naopak. To, že odvádí pot a příjemně větrají, je příjemným bonusem.

Pro optimální rozložení váhy vybírejte školní batohy pro 2. stupeň, které jsou vyšší než širší. Důležitou roli hrají také nastavitelné popruhy. Ani na nich by nemělo chybět polstrování. Zdravějšímu a pohodlnějšímu nošení přispívá i hrudní, případně bederní pás.

Kvalitní batohy od českého výrobce

Výběr školního batohu nepodceňte, a už vůbec jej nezaměňujte s batohy sportovními. Společnost STIL, která vyrábí kvalitní batohy s nízkou váhou, vám nabízí i výhodné sety, obsahující kromě aktovky penál, peněženku nebo box na svačinu. Vše ve shodném designu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *