Víte, jaký je rozdíl mezi wellness a SPA pobyty?

Víte, jaký je rozdíl mezi wellness a SPA pobyty?

 

Jistě se mezi vámi najde pár čtenářů, kteří jsou dennodenně vystaveni opravdu těžkému stresu.

Ten samozřejmě neprospívá ani vašemu psychickému či fyzickému zdraví. Časem vás začne přepadat špatná nálada, ke které se pochopitelně přidají deprese. V nejhorším případě váš organismus zkolabuje.

Naštěstí existují SPA hotely a wellness hotely, ve kterých se naučíte stres odbourávat a odpočinete si.

Wellness pobyty patří mezi nejoblíbenější relaxaci

Co patří mezi wellness? Při těchto dovolených si budete užívat pasivních i aktivních činností, které jakkoliv souvisí se zlepšením vašeho zdraví, přesně jak říká anglický překlad slova. Hlavním cílem je cítit se v pohodě a vypadat dobře.

Jakým způsobem se k tomuto stavu dopracujete je pouze na vás. Někomu vyhovují aromatické masáže, někdo se pouze natáhne v sauně, avšak jiní se půjdou klidně projet na horském kole do krásné přírody.

SPA pobyty pro relaxaci

Jak probíhají SPA procedury?

SPA pobyty jsou oproti tomu přímo spojené s vodou, tudíž se dají provozovat pouze ve speciálních hotelech. Nejčastěji se jedná o nejrůznější koupele spojené s květinami a příjemnou uklidňující hudbou. Užít si ovšem můžete také aroma koupelí, při níž jsou využívány hlavně voňavé bylinky.

Hlavním cílem SPA pobytů je využití vody jako relaxačního prvku ke zlepšení fyzické i psychické pohody organismu.

Co si nakonec vybrat?

Konečná volba druhu relaxačního pobytu je pochopitelně na vás. Každému vyhovuje něco jiného, důležité ovšem je odpočinout si a odbourat co největší možné množství stresu.

Velkou výhodou je, že se nabízené kvalitní hotely s wellness i SPA zároveň, tudíž se může stát, že budete mít k dispozici procedury z jedné i druhé skupiny.

Pokud máte problém se stresem a cítíte, že je toho na vás moc, jednoduše si vezměte dovolenou a vyrazte do některého z wellness nebo SPA hotelů. Na takový pobyt rozhodně hodně dlouho nezapomenete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *