Je po Vánocích, chcete/potřebujete zredukovat váhu? Stačí ujít denně deset tisíc kroků

Je po Vánocích, chcete/potřebujete zredukovat váhu? Stačí ujít denně deset tisíc kroků

Při pohledu na prázdné, “zredukované krabice” cukroví mě napadlo jediné. Potřebuji zreduktovat svoji váhu

Při pohledu do zrcadla nebo šatní skříně, mnozí z nás začnou zpytovat svoji tělesnou hmotnost. Někteří odkládají řešení, jak naložit se svojí váhou na další dny, případně do Nového roku na nová předsevzetí, jak se začít o sebe víc starat.

Odborníci teď přišli s novou taktikou, že není třeba drastických diet a fyzickou dřinu, postačí, když denně ujdeme deset tisíc kroků a v tom zůstaneme věrní a dále si upravíme jídelníček.

Ovšem buďme upřímní, komu by se chtělo během vycházky počítat kroky nebo během dne si dělat poznámky, kolik jsme toho ušli a kolik toho ještě zbývá. Naštěstí moderní technika přináší řešení.

Nemusíme nic počítat, když si zakoupíme malého pomocníka, kterého budeme nosit stále u sebe

Pro náš monitoring pravidelné aktivity poslouží různé krokoměry, fitness náramky, chytré hodinky nebo sporttestery. Správnou otázkou je, co bude nejvýhodnější pro naše využití. Na trhu se totiž objevilo několik moderních novinek a samozřejmě jsou čím dál tím více propracovanější ve svých dovednostech. Než si nějakého takového pomocníka zakoupíme, tak je dobré si zodpovědět několik otázek, které nám pomohou v našem rozhodnutí. Určitě zásadní pro naše rozhodnutí bude to, jaké funkce jsou pro nás klíčové a co je pro nás pohodlnější nosit.

Krokoměr do kapsy nebo na batoh

Pokud nám bude stačit jen základní znalost, kolik jsme toho ušli a případně spálili kalorií, tak tento malý pomocník nám zaznamená pouze tyto základní údaje a zakoupit se dá v řádu stokorun. Prakticky podobnou aplikaci si můžeme nastavit i v chytrém telefonu.

 

Fitness náramky

Také jsou často označovány jako chytré náramky. Jsou velmi lehké a také mají velmi jednoduché provedení. Dokážou již monitorovat o trochu více, tudíž se můžeme dozvědět, jak jsme na tom nejen s aktivitou, ale i spánkem nebo dechem. Některé typy se dají propojit s telefonem a všechny údaje se pak ukládají a porovnávají. Pokud si vybereme o trochu dražší model, tak můžeme mít nejen běžný denní doplněk, ale zároveň nás náramek upozorní na příchozí hovor, aniž bychom u sebe měli mobilní telefon.

 

Chytré hodinky nejsou náhradou za telefon

Ono se to zase až tak od pravdy neliší.

Displej je také dotykový a prakticky se na něm objevuje vše co je na telefonu.

Je dobré se zaměřit na odolné sklíčko, které samozřejmě více vydrží zátěž nebo se při pádu nerozbije.

Určitě je dobré si vybrat voděodolné, což zaručí komfortní používání.

Nic méně jsou ale výborným pomocníkem i při cvičení nebo denní aktivitě, také zvládnou pokročilejší funkce, než pouhé náramky.

 

Sporttestery spadají do kategorie sportovních hodinek

Je pravdou, že jejich propracovaný systém nabídne daleko větší možnosti, než pouhé chytré hodinky, tudíž sledují absolutně všechny hodnoty a veškeré činnosti, které my provádíme, včetně kontroly srdeční aktivity.

Garmin Forerunner 35 Optic je hodnocen jako Perfektní

Tím se vlastně dobře ukáže, jak moc svoje srdíčko zatěžujeme.

Dražší typy výrobků si dokonce můžeme nastavit na určité hranice, které když budeme nerozumně překračovat, tak nás na tuto skutečnost upozorní.
Forerunner 35 využijete při běhu, chůzi, jízdě na kole, in-line bruslení, běhu na pásu, kardio tréninku, aerobiku nebo dokonce lyžování

Zredukovat váhu pohybem je lepší, protože dá vašemu tělu víc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *