Online psychologická poradna pro každého

Online psychologická poradna pro každého

Každý z nás se někdy v životě dostane do obtížné situace, se kterou si nedokáže poradit

Snažíme se najít nějaké východisko a při pátrání na internetu narážíme na různé zmínky o psychologických poradnách. Ale vždyť nejsem blázen, řeknete si. Tak proč bych měl/a své problémy řešit právě s psychologem? A co si o mě řeknou známí, rodina a sousedé, jakmile se provalí, že navštěvují psychologickou ordinaci? Na to, a mnoho dalších otázek se vám dnes pokusíme nabídnou přijatelnou odpověď.

Řekněme, že jste již ve fázi, kdy jste se odhodlali vyhledat odbornou pomoc, teď se nabízí zodpovědět nejčastější otázku – obrátit se na psychologa nebo psychiatra?

Tyto dva obory jsou si v mnohém velmi podobné, my se tedy zaměříme na zásadní rozdíly

Psychiatr je absolventem lékařské fakulty, má oprávnění předepsat vám léky a pracuje většinou s lidmi, kteří trpí některou z duševních poruch – velmi zjednodušeně řečeno, samozřejmě.

Oproti tomu psycholog je absolventem oboru psychologie na filozofické fakultě, nemá tedy lékařské vzdělání, ale i přesto může pracovat jako klinický psycholog s tím rozdílem, že vám nepředepíše žádné léky.

Další důležitý rozdíl je v tom, že oproti psychiatrovi pracuje psycholog i s těmi, kteří jsou ve své podstatě zdraví, respektive mají problém, ale nejedná se přímo o psychickou poruchu, či onemocnění.

A s čím konkrétním se můžete na psychologa obrátit

Zde se nabízí vskutku jednoduchá odpověď – s čímkoliv, co vám ztěžuje život a negativně působí na vaše psychické rozpoložení. Od výchovných problémů s dětmi, partnerských krizí a neshod ve vztahu, osobních problémů, problémů v práci, či ve škole, krizí v důsledku odchodu dětí z domova, nevěry, rozchodu/rozvodu, až po těžká životní traumata (znásilnění, týrání, úmrtí dítěte…) a mnoho dalšího.

Kromě toho hraje psycholog významnou roli při léčbě duševních poruch, závislostí, depresí, anorexie, bulimie atd.

Jestliže jste se právě vy ocitli v situaci, se kterou si neumíte poradit, nebojte se vyhledat pomoc odborníka. Navštívit psychologa není ostudou, ale dokazuje to, že jste si uvědomili svůj problém a chcete jej řešit.

Přestože jsme zvažovali možnost vytvořit garanta pro tuto oblast, nakonec jsme se rozhodli jen pro tuto formu. Téma psychických problémů je natolik silné a osobní, že budeme raději, když dotazy uživatelů nebudou viditelné.

Pro dotazy využijte prosím psychologickou poradnu Mojra

Osobní přístup a naprostá diskrétnost je v tomto případě namístě.