Online psychologická poradna pro každého

Online psychologická poradna pro každého

Každý z nás se někdy v životě dostane do obtížné situace, se kterou si nedokáže poradit

Snažíme se najít nějaké východisko a při pátrání na internetu narážíme na různé zmínky o psychologických poradnách. Ale vždyť nejsem blázen, řeknete si. Tak proč bych měl/a své problémy řešit právě s psychologem? A co si o mě řeknou známí, rodina a sousedé, jakmile se provalí, že navštěvují psychologickou ordinaci? Na to, a mnoho dalších otázek se vám dnes pokusíme nabídnou přijatelnou odpověď.

Řekněme, že jste již ve fázi, kdy jste se odhodlali vyhledat odbornou pomoc, teď se nabízí zodpovědět nejčastější otázku – obrátit se na psychologa nebo psychiatra?

Tyto dva obory jsou si v mnohém velmi podobné, my se tedy zaměříme na zásadní rozdíly

Psychiatr je absolventem lékařské fakulty, má oprávnění předepsat vám léky a pracuje většinou s lidmi, kteří trpí některou z duševních poruch – velmi zjednodušeně řečeno, samozřejmě.

Oproti tomu psycholog je absolventem oboru psychologie na filozofické fakultě, nemá tedy lékařské vzdělání, ale i přesto může pracovat jako klinický psycholog s tím rozdílem, že vám nepředepíše žádné léky.

Další důležitý rozdíl je v tom, že oproti psychiatrovi pracuje psycholog i s těmi, kteří jsou ve své podstatě zdraví, respektive mají problém, ale nejedná se přímo o psychickou poruchu, či onemocnění.

A s čím konkrétním se můžete na psychologa obrátit

Zde se nabízí vskutku jednoduchá odpověď – s čímkoliv, co vám ztěžuje život a negativně působí na vaše psychické rozpoložení. Od výchovných problémů s dětmi, partnerských krizí a neshod ve vztahu, osobních problémů, problémů v práci, či ve škole, krizí v důsledku odchodu dětí z domova, nevěry, rozchodu/rozvodu, až po těžká životní traumata (znásilnění, týrání, úmrtí dítěte…) a mnoho dalšího.

Kromě toho hraje psycholog významnou roli při léčbě duševních poruch, závislostí, depresí, anorexie, bulimie atd.

Jestliže jste se právě vy ocitli v situaci, se kterou si neumíte poradit, nebojte se vyhledat pomoc odborníka. Navštívit psychologa není ostudou, ale dokazuje to, že jste si uvědomili svůj problém a chcete jej řešit.

Přestože jsme zvažovali možnost vytvořit garanta pro tuto oblast, nakonec jsme se rozhodli jen pro tuto formu. Téma psychických problémů je natolik silné a osobní, že budeme raději, když dotazy uživatelů nebudou viditelné.

Pro dotazy využijte prosím psychologickou poradnu Mojra

Osobní přístup a naprostá diskrétnost je v tomto případě namístě.


Vyhledávání

Dárek pro babičku a dědečka

dárek pro babičku

Témata

Komentáře


Rubriky článků

Bylinky
Ovoce
Zelenina
Houby
Čaj
Odvary
Sirupy
Jak na to...
Domácí výrobky
Vybavení domácnosti
Přírodní kosmetika
Přírodní produkty
Tělo
Wellness,fitness,lázně
Masáže
Diety
Farmářské trhy
Testy a srovnání
Dárkové poukazy
Inzerce
Zdravé recepty

Sušené bylinky pro vás

Témata

Komentáře